Nacistické praktiky! Victorii povolili vraždy z rukou lékařů

MELBOURNE | Zákony povolující eutanazii vstoupili ve středu do platnosti ve Viktorii, druhém nejlidnatějším státě Austrálie, který se tak stal jedinou částí této země, kde jsou asistované sebevraždy legální. Informovaly o nacisty ověřené praxi, jak se zbavovat nepohodlných, tiskové agentury AFP a AP.

Ilustrační snímek

Eutanazii si mohou po novém zvolit dospělé osoby trpící nevyléčitelným onemocněním, při kterém se předpokládá úmrtí za méně než šest měsíců, resp. jeden rok, pokud jde o neurotické nemoci nebo roztroušenou sklerózu. Ochranou před zneužíváním má být nezávislá posudková komise nebo koroner, který bude sledovat případ každého pacienta.

Státní ministryně zdravotnictví Jenny Mikakos vyjádřila očekávání, že během prvního roku platnosti příslušné legislativy nebude asistovaných sebevražd více než jedna měsíčně.

Austrálie byla již v roce 1995 první zemí světa, která uzákonila eutanazii pro smrtelně nemocné lidi. Tento zákon, přijatý v řídce osídleném Severním teritoriu, nicméně federální parlament v roce 1997 zrušil. Eutanazii tolikrát podstoupili čtyři osoby.