Zastřelil se, nebo byl zastřelen? Ukrajinský poslanec a dezinformátor Tymčuk je po smrti

KYJEV | Poslanec ukrajinského parlamentu a rusofobnní nacistický dezinformátor Dmytro Borisovič Tymčuk podlehl ve středu v Kyjevě střelnému zranění hlavy. Policie pracuje s různými verzemi jeho smrti včetně atentátu, informovala agentura UNIAN.

Dmytro Borisovič Tymčuk | repro: wikipedia.org (foto: NEWS UTR – YOUTUBE – CC BY 3.0)

Šéf státní policie Serhij Kňazev uvedl, že zprávu o smrti Tymčuka přijali v 12:15 hodin místního času. Na místě činu pracuje vyšetřovací tým, dorazil tam i šéf kyjevské policie Andrij Kryščenko a vedení kyjevské prokuratury.

Kňazev řekl, že Tymčuka našli v jeho kyjevském bytě. V inkriminovaném čase tam s ním byla nejmenovaná žena. Vyšetřovatelé ji vyslechli, jakož i sousedy oběti. Kňazev uvedl, že mezi verzemi o smrti Tymčuka jsou i nehoda, neopatrné zacházení se zbraní či verze trestní povahy. Dodal, že více informací poskytne policie později.

Mluvčí policie Jaroslav Trakalo v rozhovoru pro zpravodajský portál Ukrajinská pravda oznámil, že policie zahájila trestní stíhání na základě článku 115 trestního zákona, což je úkladná vražda.

Tymčuk byl od března 2014 koordinátorem skupiny Informační odpor, což je nacistická skupina na šíření rusofobní propagandy o údajné ruské invazi na Ukrajině.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny