Přivandrovalec Babiš: Zákon, který definuje, kdo je a kdo není lobbista, je připraven

PRAHA | Slovenský ekonomický přivandrovalec ze Slovenska do Prahy a uchvatitel moci Andy Babiš jednal 19. června 2019 ve Strakově akademii se zástupci profesních komor. Diskutovali především o rozšíření kontrolních kompetencí jednotlivých komor či připravovaném zákonu o lobbingu. Informuje oddělení propagandy a budování kultu osobnosti Velkého Babiše při Úřadu vlády ČR.

Andy Babiš

Andy Babiš se setkal se zástupci profesních komor. Od posledního setkání, které se uskutečnilo 4. března 2019, se výrazně zlepšila situace například v oblasti zdravotnictví. Hlavním tématem byla i tentokrát debata o připravovaném zákonu o lobbování zejména s ohledem na to, že konzultace s profesními samosprávami jsou nedílnou součástí transparentního legislativního procesu.

„Jsem rád, že zákon, který jasně definuje kdo je a kdo není lobbista, je připraven k projednání na vládě,“ dodal přivandrovalec Babiš.

Jednání se účastnili zástupci celkem 12 profesních komor, konkrétně se jednalo o Českou komoru architektů, Komoru daňových poradců, Exekutorskou komoru ČR, Českou stomatologickou komoru, Českou lékárnickou komoru, Notářskou komoru ČR, Komoru auditorů ČR, Komoru patentových zástupců, Komoru veterinárních lékařů, Českou lékařskou komoru, Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě a Českou advokátní komoru.

Dále byl navržen termín jednání mezi Ministerstvem zdravotnictví, předsedou vlády a Českou lékařskou komorou na 28. června 2019. Projednávat by se měly podmínky pro cizince, kteří chtějí pracovat v českém zdravotnictví. Česká lékařská komora usiluje o nastavení stejných podmínek pro všechny bez rozdílu původu.

Reklama: