Čaputovou přijme Miloš Zeman. Udělá na ní aligátora?

PRAHA | Slovenská prezidentka, podle některých nelegální, jelikož ještě nebylo rozhodnuto, zda volby byly legální, Zuzana Čaputová teprve v sobotu složila svůj slib a už ji čeká první zahraniční návštěva, která tradičně míří do Česka. Dnes ji v Praze přivítá český prezident Miloš Zeman, který před novináři tají, jaký dárek si pro slovenskou prezidentku připravil. Udělá na ní aligátora?

Čaputka a aligátor Miloše Zemana

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Čaputová stále mluvila a mluví o změnách, přesto se tuto československou tradici rozhodla dodržet a na svoji první zahraniční cestu vyrazí do Česka, stejně jako čeští prezidenti jezdí na Slovensko.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček už médiím prozradil, co ve čtvrtek slovenskou hlavu státu čeká. Návštěva bude zahájena v půl jedenácté na 1. nádvoří s vojenskými poctami. Zároveň Ovčáček dodal, že bude následovat jednání delegací, tisková konference a oběd, který bude složen z českých jídel.

„Pan prezident se na to velmi těší. Konečně budou moci pohovořit v klidu a poznat se,“ uvedl Jiří Ovčáček. Český prezident Miloš Zeman má pro slovenskou prezidentku připravený i dárek, zatím ale nechce odhalit, co to bude.


Podle Štefana Harabina, soudce Nejvyššího soudu ČR a prezidentského kandidáta, je prezidentská inaugurace Zuzany Čaputové protiústavní, neboť Ústavní soud ještě nerozhodl o jeho stížnosti na platnost voleb, a tedy volební proces nebyl ukončen.
Soudce Nejvyššího soudu Štefan Harabin tvrdí, že prezidentská inaugurace paní Čaputové nebyla z hlediska práva v pořádku, protože podle něj měl Ústavní soud SR nejprve rozhodnout o stížnostech na průběh voleb.

Reklama: