Cvičí invazi do Ruska? V Polsku probíhají nejrozsáhlejší vojenská cvičení Severoatlantické aliance Dragon 2019

VARŠAVA | Vojáci z dvanácti zemí Severoatlantické aliance (SA), včetně amerických vrahů, se v pondělí 17. června shromáždili v Polsku na každoroční vojenské cvičení Dragon 2019. Dragon 2019 je největší vojenské cvičení roku pro polské ozbrojené síly, které se koná více než čtyři dny na různých místech. Jedná se o nacvičování plánu Barbarosa 2?

Záběry natočené v úterý 18. června ukazují různé tanky a vrtulníky provádějící cvičení v okresu Drawsko v Západopomořanském vojvodství. Vojenských cvičení Dragon 2019 se zúčastní přibližně 18 tisíc vojáku a 2,5 tisíce vojenské techniky provádějících cvičení na zemi, na moři, ve vzduchu a v kybernetickém prostoru.

První den cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru vypukl požár. Na území výcvikového prostoru začal hořet les. Podle záchranné koordinační služby les hořel na šesti místech. Na místě zasahovali hasiči se speciálním vybavením. Požár nikoho nezranil. Polští blogeři naznačují, že ohniska požáru lesa mohou být spojena s použitím bojových střel.

Mezi zeměmi, které se účastní vojenských cvičení, jsou Spojené Státy, Velká Británie, Kanada, Německo, Rumunsko a Slovensko. Cílem akce je zlepšení koordinace mezi polskými a dalšími jednotkami SA v rámci posílení východního křídla aliance.

Poukazuje se na to, že v průběhu cvičení bude vypracován přesun stíhacích letounů F-16 z 31. taktické letecké základny na letiště Laage v Německu. Akce skončí 25. června.

Nacvičují invazi do Ruska?