Trikolóra už funguje ve všech jihočeských oblastech

ČESKÉ BUDĚJOVICE | Nové politické hnutí Trikolóra, které minulý týden založil Václav Klaus mladší, se už začíná formovat ve všech oblastech jižních Čech a startují se jednotlivá města i obce. Ve středu (19. 6.) byli oficiálně ustanoveni koordinátoři, kteří mají na starosti první kroky ke vzniku struktur hnutí a péči o nové registrované příznivce po celých jižních Čechách.

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML

Hlavním koordinátorem Trikolóry v Jihočeském kraji je Jiří Mánek, dřívější ředitel Národního parku Šumava. Ten vybral a spolu s vedením Trikolóry ustanovil koordinátory pro konkrétní jihočeské oblasti takto:

  • Českobudějovicko – Dalibor Uhlíř (podnikatel – síť obchodů s náhradními díly pro automobily)
  • Českokrumlovsko – Jan Sommer (živnostník – fotograf)
  • Jindřichohradecko – Milena Čechová (zubní lékařka)
  • Písecko – Jiří Černý (podnikatel – síť obchodů s oblečením)
  • Prachaticko – Luděk Chrt (dříve dlouholetý pracovník Policie ČR a kriminalista s hodností plukovníka, dnes podnikatel – penzion, cukrárna)
  • Strakonicko – Karel Reindl (podnikatel – provozovatel benzínové stanice ve Strakonicích)
  • Táborsko – Simona Žirovnická (manažerka, dříve také asistentka poslance a europoslance)

„Jsem rád, že mě Jirka Mánek s tímto projektem oslovil, protože se u mě na pumpě schází plno lidí, kteří dlouhodobě fandí Václavovi Klausovi a celé měsíce tu diskutujeme jeho šance. Teď mu můžu sám pomoci a proto mě tahle práce ve Strakonicích a okolí ohromě baví“, řekl Karel Reindl ze Strakonic.

„Máme v jižních Čechách téměř 300 oficiálně registrovaných příznivců a další stovku, kteří se hlásí individuálně. Naším úkolem je nyní postavit stabilní stranickou strukturu a ustanovit další koordinátory, kteří budou odpovídat za vznik buněk v jednotlivých městech a obcích,“ řekl Jiří Mánek, krajský koordinátor Trikolóry v jižních Čechách.

K Trikolóře se na jihu Čech aktivně hlásí pestrá škála lidí, odborníků v politice i v různých oborech, ale i zapálených občanů a příznivců. Všichni mají otevřené dveře k tomu, aby pomohli prosazovat hodnoty hnutí, nicméně leadery si ze zájemců až do příštích parlamentních voleb budou představitelé hnutí vybírat sami. Rozhodovat budou zkušenosti a nasazení.

Velký zájem o členství v hnutí z řad občanů potvrzuje také budějovická Ivana Kerlesová z přípravného výboru Trikolóry. „Denně se na mne obracejí desítky lidí, kteří projevují sounáležitost a drží palce v našem působení. Máme transparentní příznivce, ale i ty, kteří zatím chtějí zůstat v anonymitě, protože jsou například již členy jiné politické strany,“ doplnila Kerlesová.

„Aktivita Trikolóry v jižních Čechách patří k té příkladné. Nejen, že se zde nasbíralo jedno z největšího množství podpisů pro vznik našeho hnutí, ale i vznik budoucích organizačních struktur zde běží velmi dobře. Jižní Čechy a speciálně Šumavu mám rád a těším se na setkání se všemi podporovateli v rámci podzimních cest po regionech, které v současnosti připravujeme,“ uzavřel Václav Klaus mladší, zakladatel a předseda strany.

Reklama: