Z žhářských útoků na budovy v Grazu je podezřelý přivandrovalý vetřelec z Iráku

GRAZ | Mužem zadrženým v souvislosti se středečními žhářském útoky na čtyři veřejné budovy v rakouském městě Graz je přivandrovalý vetřelec z Iráku ve věku 45 let. Informovala o tom tisková agentura APA, ale také i veřejnoprávní rozhlasová a televizní stanice ORF.

Ilustrační snímek

Terčem žhářských útoků, popisovaných v předešlých zprávách jen jako pokusy o útok, byly budovy radnice, soudu pro okres Graz-západ, hlavní železniční stanice a budova samosprávy okresu Graz-okolí.

Motiv těchto činů je stále nejasný, objevily se však spekulace, že souvisí s postupem rakouských úřadů, které předpokládanému pachateli v úterý odebrali dítě.

Požár v radnici vypukl na chodbě před kanceláří starosty Siegfrieda Nagle, který se však nacházel na jiném místě. Mluvčí starosty uvedl, že chodbu zaplnil hustý dým a zápach, přivolané složky však oheň rychle uhasili. Mluvčí napadeného soudu zase uvedla, že neznámý muž vylil ve vstupní hale na zem hořlavinu, na co vyšlehl plamen do výšky prvního patra.

Incidenty v dopoledních hodinách vyvolaly rozsáhlý zásah policie a hasičského sboru. Policie uvedla, že při útocích nikdo neutrpěl zranění a nevznikly ani větší materiální škody.

Reklama: