Pentagon lže! Írán zveřejnil souřadnice, kde sestřelili americký dron.

TEHERÁN – WASHINGTON | Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zarif prohlásil, že průzkumný dron amerického námořnictva, který Írán ve čtvrtek nad ránem sestřelil, narušil íránský vzdušný prostor, informuje slovensý konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

RQ-4A Global Hawk

Své tvrzení podpořil zveřejněním souřadnic, na kterých mělo ke zničení amerického bezpilotní letadla dojít. Psala o tom agentura AFP.

„Americký armádní dron jsme vyzvedli v našich teritoriálních vodách, a tedy tam, kde byl sestřelen,“ prohlásil šéf íránské diplomacie, který zároveň poskytl souřadnice údajného místa sestřelování nedaleko vesnice Kühe Mubarak.

Zarif ještě předtím prostřednictvím Twitteru prohlásil, že Írán na půdě OSN dokáže narušení svého vzdušného prostoru, jakož i to, že Spojené státy (SS) lžou.

Centrální velení Ozbrojených sil USA (CENTCOM) informace popřelo a uvedlo, že v íránském vzdušném prostoru americké drony nebyly. Později SS uvedly, že dron byl v mezinárodním vzdušném prostoru. Takže nebyly v oblasti, nebo byly v oblasti?

Ve zprávě íránské státní agentury IRNA se uvádí, že k sestřelení došlo nedaleko Kumobaraku v provincii Hormuzgán asi 1200 km od Teheránu poté, co dron narušil vzdušný prostor Íránu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Centrální velení Ozbrojených sil SS ale uvádí, že americké drony ve vzdušném prostoru Íránu nebyly. „Americké drony nad íránským územím nebyly,“ cituje agentura zástupce CENTCOM, kapitána Billa Urbana. Což je matoucí, jelikož územím se chápe země, ale dron spadl do pobřežích výsostných vod Íránu, takže hranice narušil. Američané jsou imbecilové a jako vždy usvědčili sami sebe.

„Íránské elitní revoluční gardy oznámili, že americký „špionážní“ dron sestřelili v íránském vzdušném prostoru. Armáda Spojených států označila sestřelení bezpilotního průzkumného letounu za „nevyprovokovanému útok“ a zdůraznila, že incident se stal v mezinárodním vzdušném prostoru nad Hormuzským průlivem,“ dodává slovenský deník.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com


Spojené státy uznaly íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci.
Na to odpověděl Írán uznáním vojsk Spojených států pod velením CENTCOM na Blízkém východě za teroristickou organizaci a Spojené státy za mocnost podporující teroristy a terorismus.
Na základě tohoto rozhodnutí nemusí Írán brát Američany jako válečné zajatce, ale může je na počkání střílet jako potkany.