Trapné výmluvy prvního pražského vyhulence

Poslouchat trapné a nedůstojné výmluvy pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba, proč nemohl přijít uctít oběti heydrichiády, je stejné jako naslouchat nevycválaným žáčkům prvního stupně obecné školy. Prý se musel učit zacházet se sbíječkou…

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Nevidím mnoho důležitějších výročí a okamžiků, kdy by pražský primátor měl reprezentovat své město a poklonit se památce skutečných hrdinů, kterým vděčíme za mnoho. Jsme si vědomi skutečnosti, že jejich odkaz žije v našich srdcích. Jenže pan Hřib se bude raději promenádovat na konopných trachtacích nebo šaškárnách pořádaných homolobby. Jeho priority jsou jasné.

Maximálně nám nechá v metru vytrubovat, že jsme hrdí na NATO a EU. Činí tak stylem, který připomíná protektorátní časy. Prostě neutají, že se jedná o zaprodance, eurohujera a národního zrádce se vším všudy. Emanuel Moravec by zíral, jak se jeho následovníci mají čile k světu.

Chtěl bych primátoru Hřibovi vzkázat jediné: Chlapče, primátore, vezmi si tu sbíječku pořádně do ruky a nauč se s ní makat, ale ideálně v rámci svého dalšího působení mimo politiku, neboť díky práci se nikomu zatím nezkrátili žíly a při práci se sbíječkou napácháš méně škod, než dalším působením v politice. Jsi ostudný zjev a v čele pražské radnice nemáš co pohledávat. Tvou abdikací a odchodem z radnice se mnoha lidem uleví.

Pražský Hřib se svým feťáckým pasákem Bartošem | reprodukovaná fotografie: g.cz

Reklama: