Vojenská cvičení Severoatlantické aliance Saber Guardian v Rumunsku napáchala škodu místním obyvatelům

BUKUREŠŤ | Rozsáhlá raketová vojenská cvičení Severoatlantické aliance (SA) proběhla na břehu Černého moře v blízkosti Capu Midia ve čtvrtek 20. června jako součást cvičení Saber Guardian 2019. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Během cvičení v Rumunsku Spojené státy (SS) poprvé použily raketový systém MIM-104. Kromě toho byly použity i další raketové systémy, jako je systém Avenger Air Defense, Stinger a MIM-23 Hawk.

Podle dohody podepsané v roce 2017 Rumunsko nakoupilo od SS raketové systémy v hodnotě přibližně 3,9 miliardy dolarů (3,4 miliardy eur), například raketové systémy používané při cvičení.

Vrazi – americký okupační dobytek na cvičení v Rumunsku

Během cvičení ale došlo k problémům s místními obyvateli. Americká armáda se svojí technikou při cvičení SA na území Rumunska omylem přejela přes soukromou půdu a zničila zemědělské plodiny, což vyvolalo nespokojenost místních obyvatel. Informovala o tom tisková služba Ministerstva národní obrany Rumunska. Prostě americký dobytek a zasraní okupanti!

Vojenská cvičení Saber Guardian se každoročně konají v Rumunsku, Bulharsku a na Ukrajině jako součást společného programu Evropského velení SS. Jsou určena ke zlepšení schopností společných akcí mezi zúčastněnými zeměmi. V roce 2019 se cvičení účastní asi 13 500 vojáků ze 14 spojeneckých a partnerských zemí. V letošním roce se cvičení konají od 3. do 24. června.

Spojené státy nesou smrt

Reklama: