Vůdce SS Trump chce jmenovat na post ministra války Marka Espera

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump v pátek oznámil, že má v úmyslu jmenovat za budoucího ministra obrany Marka Thomase Espera, dosavadního tajemníka armády Spojených států (SS). Informoval o tom Bílý dům v prohlášení, na které se odvolává agentura AFP.

Esper jako ministr války SS a poskok vůdce DJ Trumpa

Esper převezme post úřadujícího šéfa Pentagonu v pondělí po rezignaci Patricka Shanahana, který tuto funkci zastával od ledna. Shanahan byl také nominován na stálý post ministra, ale podle vůdce SS Trumpa se rozhodl nepokračovat ve schvalovacím procesu, aby mohl věnovat více času své rodině. Agentura AFP připomněla, že Shanahan čelil otázkám jeho minulého osobního života a obviněním z domácího násilí.

Post ministra války – obrany (nehodící škrtněte) není trvale obsazen od loňského prosince, kdy z něj odstoupil James Mattis, a to po ostrých neshodách, které měl s Trumpem pro prezidentovo rozhodnutí náhle stáhnout americké okupační jednotky ze Sýrie.

Esper ukončil elitní vojenskou akademii ve West Pointu a je bývalým lobbistou pro společnost Raytheon, jednoho z největších dodavatelů zbraní a vojenské techniky na světě. V době hraničící války s Íránem nejvhodnější člověk, zmrd živící se smrtí nesenou na amerických zbraních.

Spojené státy – globální vrah