Nehorázné zasahování do vnitřních záležitostí našeho státu. Okamura spatřil v návštěvě Čaputové do ČR ruku Sorose

PRAHA | Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Česko a setkala se, mimo jiné, i s prezidentem Milošem Zemanem. Spolu hovořili o zahraničních vztazích, V4 a mnohém dalším. Tuto státní návštěvu zaznamenal také šéf SPD Tomio Okamura, který se k ní vyjádřil pomocí sociální sítě. Co se mu však nepozdávalo? Píše a řečnicky se ptá v perexu článku světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Okamura vidí v Čaputové jen Sorosovu fenu

Český politik Tomio Okamura ve svém příspěvku poukazoval na to, co je dle něj cílem nové prezidentky Slovenska.

„Chce nabourávat spolupráci států V4 a podpořila Evropskou unii v tažení proti Polsku a Maďarsku, která si jako záminku a klacek na ně vzala, že tyto země porušují principy právního státu. EU tak praktikuje politiku brežněvovské omezené suverenity a Čaputová to podporuje. Celé to nese rukopis zasahování globalisty, který provádí finanční spekulace, George Sorose,“ vyložil si celou věc Okamura.

Dále pak dodal, že Zuzana Čaputová je podle jeho mínění politička, jež otevřeně podporuje likvidaci tradiční rodiny, tradičních hodnot a likvidaci suverénních států.

„Je to politik podporující unifikaci Evropy do jednotného státu EU. Čaputová pracovala v neziskovce, která dostávala peníze od Sorosova Open Society Fund,“ poukazuje na fakta politik.

Co však šéfa SPD zvedlo ze židle nejvíce, bylo její chování během státní návštěvy. Narážel tak na to, že komentovala demonstrace, které nyní v Česku probíhají a které jsou zaměřeny na českého premiéra Andreje Babiše a jeho odchod z funkce. K věci se vyjádřil následovně: „A během své návštěvy předvedla také z mezinárodního hlediska naprosto nehorázné zasahování do vnitřních záležitostí našeho suverénního státu. Řekla, že má pochopení pro lidi protestující na Václavském náměstí proti vládě Andreje Babiše. Hnutí SPD vládu Andreje Babiše se zprofanovanou ČSSD nepodporuje a bude hlasovat pro vyslovení nedůvěry této vládě. Je nutné, aby ČSSD odešla z vlády. Místo toho chceme prosazovat program SPD. Zároveň ale odmítáme, aby do vnitřních záležitostí našeho státu zasahoval kdokoli ze zahraničí a aby Vládu ČR svrhávaly sorosovské neziskovky.“

Rozhořčený Okamura pak pokračoval tím, že v minulosti bylo zvykem, že čeští a slovenští státníci nekomentovali vnitřní záležitosti obou zemí. Za příklad uvádí premiéra Nečase z ODS i slovenského Roberta Fico ze Smeru. Poukazuje tak na to, že ačkoli každý z nich zastupuje odlišný politický směr, oba zmínění toto nepsané pravidlo dodržovali.