Tři mrtvé si vyžádal požár v centru Paříže

PAŘÍŽ | Požár propukl v sobotu ráno v obytném domě v centru Paříže. Uvádí se, že při incidentu zahynuli tři lidé a dalších dvacet osm jich bylo zraněno. O události informují noviny Parisien s odkazem na vlastní zdroje, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Požár v Paříži | repro: twitter (@24matins)

Média píší, že k incidentu došlo v 11. pařížském obvodu, který se rovněž nazývá obvod Popincourt. Podle hasičů zachvátily plameny obytný dům, který byl postaven v letech 1970-1980, brzy ráno. Konkrétně měl požár vypuknout kolem páté hodiny.

​Jak uvádí noviny, jeden zraněný je v kritickém stavu a zbylých sedmadvacet lidí utrpělo lehká zranění. Podle mluvčího hasičského sboru by měl být mezi zraněnými i jeden hasič. Několik lidí se navíc nadýchalo zplodin.

Uvádí se, že příčina požáru zatím není známa. V obytném domě, které má celkem šest pater, se nachází také restaurace a turecké lázně (tzv. hammam).

​Podle portálu Franceinfo by měl být požár včera dopoledne pod kontrolou, ale zatím stále nebyl uhašen. Na místě zasahovali týmy hasičů a policistů. Hasičské oddělení mobilizovalo celkem dvě stovky hasičů.