Vyvrcholení diskotékové zábavy: Střelba, jeden mrtvý a dva zranění

PÚCHOV | V obci Horovce u Púchova došlo v sobotu v časných ranních hodinách ke střelbě. Incident se odehrál na diskotéce a vyžádal si jednoho mrtvého a dva zraněné. Pachatel je na útěku. Policie po něm pátrá. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

V sobotu kolem čtvrté hodiny ráno se na místní zábavě v obci Horovce na Slovensku strhla hádka. Co bylo její příčinou, zatím není jasné. Skončila však tragicky, píše slovenský deník Pravda.

Podle deníku měl jeden z účastníků vytáhnout střelnou zbraň a zastřelit jí muže z vedlejší obce Horná Breznica. Další dvě osoby pak postřelil a vážně je zranil. Podle místních, kteří se tamní diskotéky účastnili, má mít jeden z mužů střelnou ránu v hlavě a druhý v břiše.

V obci nyní pracují desítky policejních vyšetřovatelů, kriminalistů a techniků. Na místě činu jsou přítomni i služební psi. Podle místních obyvatel totiž pachatel ujel.

„Čtyři posádky dnes nad ránem zasahovaly na diskotéce v obci Horovce, kde měla neznámá osoba postřelit tři muže. Jeden napadený utrpěl zranění neslučitelná se životem a záchranářům se ho navzdory velkému úsilí nepodařilo oživit. Dva muži byli v kritickém stavu převezeni do nemocnic v Trenčíně a Považské Bystrici,“ uvedla na sociální síti mluvčí záchranné služby Falck, Katarína Načiniaková.

Policie rozjela rozsáhlé pátrání a do akce zapojila i vrtulník. Po muži, který byl identifikován jako ozbrojený a nebezpečný, pátralo několik desítek policistů, včetně speciálně vycvičených služebních psů.

Po několika hodinách pachatel (Martin Cibik, narozený v roce 1983) byl zadržen, měl se skrývat v lese. Zadržení potvrdil i trenčínský krajský policejní mluvčí Pavel Kudlička. „Momentálně probíhají prvotní úkony. Věc je ve stádiu vyšetřování,“ uvedl.