Za omezení podpory pro FC Slovácko ze strany SYNOTu může Babiš a jeho regulace

Stále se na mne obracejí obyvatelé Slovácka s dotazem, proč jsme „hodili přes palubu“ fotbalový klub 1. FC Slovácko, včetně fotbalové akademie. Musím tedy na podobné informace reagovat. S podporou klubu skupina SYNOT nekončí!

Ivo Valenta

Uzavřeli jsme reklamní smlouvu ve výši jednoho milionu korun. Naše společnosti ani nadace už si ale nemohou dovolit, aby pokračovaly v dosavadním, velmi výrazném rozsahu spolupráce. Důvod je jediný. Vláda Andreje Babiše svou přehnanou regulací a zdaněním velmi silně zasáhla do našeho podnikání v České republice. Proto musíme omezit také naši donátorskou činnost.

Pomáháme přitom i v jiných sférách života na Slovácku i ve Zlínském kraji – ať už přímo prostřednictvím Nadace SYNOT, nebo třeba Studijním fondem. Ročně se přitom nejedná o zanedbatelné částky.

Jen klubu 1. FC Slovácko jsme od roku 2007 přispěli na činnost částkou 92 milionů korun. Stáli jsme u zrodu tohoto celku (kterému budu vždy fandit) i fotbalové akademie. A byl bych upřímně rád, kdyby se v regionu našlo více firem, které se podpoře neziskového sektoru budou věnovat…