Američtí vrazi se chovali v Rumunsku jako okupanti. Arogantně ničili úrodu zemědělcům

Na mezinárodním vojenském cvičení vojenských jednotek NATO, které se nazývalo Sabre Guardian a které se konalo v Rumunsku, se američtí vojáci ztratili na venkově.

Vojáci navíc svým těžkým vojenským vybavením zničili celé pole se slunečnicí, kukuřicí a pšenicí, které patří místnímu farmáři. Obyvatelé na okraji rumunského města Fetesti tak byli skutečně vyděšeni, když se během běžného pracovního dne na poli z ničeho nic objevily tanky a obrněná vozidla. Armáda rozhodně pokračovala po poli, aniž by si všímala pšenice, slunečnice a kukuřice.

Farmáčři se s vojáky v autech snažili komunikovat, ti je však ignorovali a vytrvale pokračovali v brodění se mezi plodinami a ničili tak úrodu. Po tom, co se o celé věci dozvěděl od svých vyděšených dělníků majitel pole, místní podnikatel Sorin-Paul Stanescu, okamžitě zavolal policii.

Posádka policie, která přijela na výzvu na dané místo, však informovala místní obyvatele, že je vše v pořádku a poukázala na to, že v zemi probíhá rozsáhlé mezinárodní cvičení členských států Severoatlantické aliance (SA) pod názvem Sabre Guardian. Přitom policie zdůraznila, že i Rumunsko je účastníkem daného cvičení.

okupační a agresivní vojska SS

Když se ale zemědělci ptali, proč program cvičení zahrnoval i likvidaci pšenice, slunečnice a kukuřice, policie uvedla, že se američtí vojáci jednoduše ztratili. Údajně se tak stalo kvůli chybným souřadnicím. Poté, co armáda konečně zjistila, kde se nachází, dané pole opustila.

Sorin-Paul Stanescu se obrátil na radnici města Fetesti kvůli náhradě škody. Američané totiž svými obrněnými vozidly úplně zničili jeho pole a celou úrodu doslova pohřbili pod pásy tanků. Místní úřady však zemědělce odkázaly na rumunské ministerstvo obrany, jelikož poukázaly na skutečnost, že k incidentu došlo během vojenské operace.

Ministr obrany Gabriel Lesh přiznal vinu a slíbil, že zřídí zvláštní komisi, která zhodnotí škody způsobené americkými vojáky a určí výši odškodnění. Kdo však nese vinu za přenos nesprávných souřadnic, úředník odmítl uvést.

Spojené státy nesou smrt