Václav Klaus: Organizované demonstrace! Sváží lidi zadarmo z Moravy a ještě jim platí.

Týden před letními prázdninami zavítal do nedělní Partie televize Prima druhý český prezident Václav Klaus, informuje o televizním vystoupení prezidenta server parlamentnilisty.cz.

Václav Klaus v nedělní Partii TV Prima 6. I. 2019

„Žijeme v turbuletním světě a ve světě nejistém, lidé, kteří mají pocit své zneuznanosti, to chtějí rozbourat,“ zahájil Klaus své vystoupení. Hned poté se pustil do organizátorů demonstrací ze spolku Milion chvilek pro demokracii.

„Druhá věc jsou demonstrace organizované, na které se sváží lidi zadarmo autobusy z Moravy a ještě jim je za to něco zaplaceno. A to já zase tak vítat nemohu,“ pronesl se svou typickou dikcí Klaus, kterému se zdá, že se tito demonstranti dodnes nesmířili s výsledky voleb.

S výsledky voleb prý nebyl spokojen ani on, ale to ještě neznamená, že by kvůli tomu demonstroval. „Já si dovedu představit, že jsou lidé frustrovaní. I já jsem frustrován. Ta hloubka mé frustrace je, troufám si říci, větší než u řady lidí, kteří dnes přijdou na Letnou,“ zaznělo-rav z úst exprezidenta.

Velmi zklamán je např. z toho, jak dodnes v Praze vládnou Piráti. Nijak nadšen prý není ani z Babiše, ale respektuje, že šéf hnutí ANO vyhrál volby. A vyhrál je i navzdor tomu, že lidé dopředu věděli o jeho střetu zájmů.

Klaus si před kamerami položil otázku, proč se Babišovým střetem zájmů zabývá Evropská komise právě teď, když je vše známo nejméně od roku 2013. „Nezneklidněli náhodou soudruzi v Bruselu, že přichází někdo další, kdo se bude vymezovat proti fenoménu Evropské unie?“ otázal se.

Všem politikům dnes působícím ve Sněmovně připomněl, že Babiš získal v posledních volbách jen 30 procent hlasů. V žádném případě nezískal většinu, což podle Klause matematicky znamená, že mohla vzniknout vláda bez Babiše. Ale nevznikla. Klaus z toho viní právě Babišovy konkurenty. „Je to jejich vina. Oni vytvořili Babiše,“ zdůraznil druhý český prezident. Opoziční politici jsou prý dnes frustrovaní, že už nebyli dlouho vidět. „Je to plácnutí do vody,“ shrnul svůj pohled na aktuální počínání Klaus.

Ve druhé polovině svého vystoupení zmínil Miroslava Kalouska, který Klause označil za „ruského agenta“. Druhý český prezident na to prý necítil potřebu nijak zvlášť reagovat. „Já zaprvé ve sporu s Kalouskem nejsem, protože tento člověk mi za to, abych s ním byl ve sporu, nestojí,“ pravil Klaus s dovětkem, že se možná Kalousek prošel s Johnnie Walkerem.

Reklama: