Východ Indonésie zasáhlo silné zemětřesení

JAKARTA | Zemětřesení o magnitudě 7,3 zasáhlo dnes dopoledne místního času oblast Bandského moře u východního pobřeží Indonésie. Jeho hypocentrum se nacházelo přibližně 288 kilometrů severozápadně od vesnice Saumlaki ležící na Tanimbarských ostrovech v hloubce 208 kilometrů, informovala geologická služba Spojených států (SS).

Ilustrační snímek

K zemětřesení došlo dnes v 11:53 hodin místního času (04:53 hodin SELČ). Podle indonéského Meteorologického, klimatologické a geofyzikálního úřad (BMKG) měl otřes magnitudu 7,7 a nastal v hloubce 231 kilometrů, uvedla agentura DPA.

Bezprostředně nebyly hlášeny žádné škody nebo oběti. Úřady rovněž nevydaly ani varování před vlnou tsunami. Tanimbarské ostrovy jsou součástí souostroví Moluky, které často zasáhnou podobně silné zemětřesení, většinou však nezpůsobí velké škody.

Krátce předtím otřásly nejvýchodnější indonéskou provincií Papua v rozpětí 23 minut zemětřesení s magnitudy 6,1 a 5,1. Jejich hypocentra se nacházely v hloubce deset, resp. 29 kilometrů a také po nich nebyly hlášeny škody ani oběti. Po těchto otřesech následovalo několik slabších dotřesů. Provincie Papua se nachází na ostrově Nová Guinea a je většinou jen řídce osídlena.