Bibi Netanjahu uvítal „devastující“ protiíránské sankce SS

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal záměr vůdce Spojených států (SS) Donalda Johna Trumpa pokračovat a posílit sankční tlak na Írán. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald John Trump a Benjamin „Bibi“ Netanjahu

Netanjahu zároveň obvinil islámskou republiku z prosazování „kampaně agrese“ na Blízkém východě. Uvedl to během tiskové konference po setkání s Johnem Boltonem, Trumpovým poskokem pro rozpoutání války.

„Díky devastujícím americkým sankcím čelí Írán v důsledku své agrese bezprecedentnímu ekonomickému tlaku. Proto jsem byl potěšen, když jsem slyšel, že prezident Trump včera jasně oznámil, že tlak bude pokračovat a bude se zvyšovat,“ uvedl izraelský premiér.

Dříve vůdce SS Trump sdělil, že v pondělí SS uvalí na Írán další sankce. Tím se přiznal, že chce rozvrátit Írán a pokud nepomůže ekonomický terorismus, tak nastoupí státní válečný terorismus a válečné zločiny útočné války na Írán.

Americký vůdce dodal, že se těší, až sankce změní Írán na produktivní a prosperující zemi. Opakovaně zdůraznil: „Írán nemůže vlastnit jaderné zbraně“, a kritizoval hrozný Obamův plán s odkazem na Společný komplexní akční plán (JCPOA), známý také jako íránská jaderná dohoda.