Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru a Bundespolizei přešlo k AfD

BERLÍN | Toto v poválečném Německu ještě nebylo! A něco podobného se ještě neudálo ani v žádném EU státě. Jsou ti, kteří jsou v Berlíně u moci, vůbec ještě demokraté? Vždyť pokud části armády a policie přecházejí ke straně, kterou tzv. demokraté neprávem označují jako nedemokratickou a pranýřují ji ve státních médiích jako stranu, která má blízko k neonacistům a rasistou, tak to signalizuje, že se ve státě vytvořily diktátorský struktury, píše Roman Bednár v rámci vydání konzervativního deníku Halvné spravy.

Foto: Polizei Hannover

Výpověď, že část příslušníků Bundeswehru a Bundespolizei přešlo k AfD, nevyslovil nikdo jiný než renomovaný politik CDU a možný kandidát na Bundeskanzler – Friedrich Merz, píše Bednár.

Friedrich Merz vyjádřil v tomto směru velmi vážné obavy a varuje před kritickou situací v Bundeswehru a Bundespolizei, kde už delší dobu stále více příslušníků sympatizuje s AfD. Podle Merza tento trend pokračuje a CDU musí udělat vše pro to, aby ho zastavila, protože je velkým nebezpečím, pokud se stále více vojáků a policistů stává přívrženci AfD.

Merz oznámil, že tyto poznatky získal v rozhovorech s poslanci Bundestagu, kteří patří do parlamentních výborů pro obranu a vnitro.

Zdůraznil to ještě tím, že prozradil, že má více blízké příbuzné a množství přátel a známých, kteří pracují pro Bundeswehr a Bundespolizei a ti mu všichni potvrdili jeho informace. Situace musí být opravdu vážná, když Merz šel se svými tvrzeními na veřejnost.

Tvrzení potvrdil i šéf německých policejních odborů. Už dříve bylo známo, že části Bundeswehru i německé policie jsou vysloveně nespokojené s uprchlickou politikou kancléřky. Ta se však k této věci nikdy nevyjádřila.