Americká agrese: Na Blízký východ dorazily další vojenské lodě SS. Už i výsadkové

DUBAJ | Na Blízký východ dorazily další vojenské lodě Spojených stát. Informovalo o tom v pondělí americké námořnictvo. O zvyšování americké agrese v regionu informuje slovenský konzervativní deník Hlavné správy.

Námořnictvo SS | Foto: Sputnik (© Sputnik / Vitaliy Ankov)

Podle americké válečné propagandy se tak stalo kvůli zvýšenému napětí s Íránem, to však je práce Spojených států, kdy porušily jadernou dohodu a na Írán uvalily nelegální sankce, jako projev amerického ekonomického terorismu.

Jak uvádí pondělní stanovisko námořních sil SS, do oblasti, kterou kontroluje pátá flotila, doplula útočná obojživelná loď USS Boxer, spolu s výsadkovou lodí pro obojživelné operace USS John P. Murtha a dalším výsadkovým plavidlem USS Harpers Ferry. Výsadkové lodě naznačují, že SS plánují invazi do Íránu.

Kde přesně se lodě nacházejí, námořnictvo neuvedlo. V regionu se již nachází také americká letadlová loď USS Abraham Lincoln s doprovodnými plavidly.

Pátá flotila amerického námořnictva se sídlem v Bahrajnu je zodpovědná za okupační americké námořní síly v Perském zálivu a v okolních blízkovýchodních vodách.

Ilustrační snímek | foto: islamicinvitationturkey.com

Reklama: