Karel Gott přichází o sluch!

PRAHA | Blesk.cz přišel s informací, že Karel Gott přichází o sluch. Na oslavě jeho 80. narozenin si hosté všimli, že zpěvák používá naslouchátka. Důvodem je zhoršující se sluch. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Karel Gott | reprofoto: Facebook Karla Gotta (Lenka Hatašová)

„Špatně slyším, nahlas prosím,“ opakoval Karel už několikrát dříve novinářům, když mu pokládali otázky. Potíže se sluchem se objevily už v minulosti, ještě před tím, než v roce 2015 onemocněl rakovinou. V poslední době se ale problémy zhoršují.

Během páteční oslavy měl Gott naslouchátka v obou uších. „Pan Gott špatně slyší, proto ta naslouchátka používá,“ řekl pro Blesk velmi blízký zdroj ze zpěvákova okolí. „S nikým o tom otevřeně nemluví, ale víme to,“ dodal.

Když se u zpěváka objevily první potíže se sluchem během turné v letech 2012 a 2014, odmítal používat během koncertů ušní odposlechy (tzv. in ear) a vždy spoléhal na odposlechy z reproduktorů před sebou.

Typ naslouchátek, který Gott používá, ho podle odhadů ceny podobných zařízení vyšel na cca 60 tisíc korun (do obou uší).

loading...

Karel Gott je český šlágrový zpěvák, herec a malíř. Je mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík a po roce 1996 Český slavík. Dohromady jich má 42. Od roku 1965 se prodalo 50 milionů nosičů desek Karla Gotta, což z něj dělá zatím nejúspěšnějšího českého interpreta. Dosud vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků dostal více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval celkem 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. Nazpíval kromě jiné také titulní písničku do české, německé i slovenské verze populárního animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody). Byl interpretem filmových písní Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš ze slavné pohádky Tři oříšky pro Popelku a také písně Krev toulavá z televizního seriálu Cirkus Humberto a také písně Zdráv buď, Robinsone vzdálený animovaného filmu Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku.

loading...
Reklama:
loading...