Karel Gott přichází o sluch!

PRAHA | Blesk.cz přišel s informací, že Karel Gott přichází o sluch. Na oslavě jeho 80. narozenin si hosté všimli, že zpěvák používá naslouchátka. Důvodem je zhoršující se sluch. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Karel Gott | reprofoto: Facebook Karla Gotta (Lenka Hatašová)

„Špatně slyším, nahlas prosím,“ opakoval Karel už několikrát dříve novinářům, když mu pokládali otázky. Potíže se sluchem se objevily už v minulosti, ještě před tím, než v roce 2015 onemocněl rakovinou. V poslední době se ale problémy zhoršují.

Během páteční oslavy měl Gott naslouchátka v obou uších. „Pan Gott špatně slyší, proto ta naslouchátka používá,“ řekl pro Blesk velmi blízký zdroj ze zpěvákova okolí. „S nikým o tom otevřeně nemluví, ale víme to,“ dodal.

Když se u zpěváka objevily první potíže se sluchem během turné v letech 2012 a 2014, odmítal používat během koncertů ušní odposlechy (tzv. in ear) a vždy spoléhal na odposlechy z reproduktorů před sebou.

Typ naslouchátek, který Gott používá, ho podle odhadů ceny podobných zařízení vyšel na cca 60 tisíc korun (do obou uší).


Karel Gott je český šlágrový zpěvák, herec a malíř. Je mnohonásobný držitel ocenění Zlatý slavík a po roce 1996 Český slavík. Dohromady jich má 42. Od roku 1965 se prodalo 50 milionů nosičů desek Karla Gotta, což z něj dělá zatím nejúspěšnějšího českého interpreta. Dosud vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků dostal více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval celkem 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. Nazpíval kromě jiné také titulní písničku do české, německé i slovenské verze populárního animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody). Byl interpretem filmových písní Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš ze slavné pohádky Tři oříšky pro Popelku a také písně Krev toulavá z televizního seriálu Cirkus Humberto a také písně Zdráv buď, Robinsone vzdálený animovaného filmu Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku.

Reklama: