Faktické vyhlášení války! DJ Trump uvalil sankce na íránského nejvyššího duchovního vůdce

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump v pondělí podepsal nařízení, kterým uvalil finanční sankce na íránského nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího a jeho nejbližší spolupracovníky. Podle vůdce SS Trumpa je Chameneí odpovědný za nepřátelské jednání Íránu, které se ovšem odehrává jen v choré hlavě obyvatele Bílého domu.

DJT podepisuje | repro: robotbutt.com

„Tato opatření představují důraznou a přiměřenou odpověď na stále provokovativnější činy Íránu,“ prohlásil vůdce SS Trump. Pokud má namysli, že obrana proti americké agresi je provokace, tak by si měl najít dobrého psychiatra.

Mezi osobami, kterých se pondělní opatření týkají, jsou i přední představitelé íránské armády. Sankce jim blokují přístup k jakýmkoli finančním aktivům pod americkou jurisdikci.

„Budeme pokračovat ve zvyšování nátlaku na Teherán, dokud režim nepřestane se svými nebezpečnými aktivitami a ambicemi, které zahrnují úsilí o jaderné zbraně, zvýšené obohacování uranu, vývoj balistických střel, angažovanost a podporu terorismu, podněcování zahraničních konfliktů a agresivní činy namířené proti Spojeným státům a jejich spojencům, „řekl také Trump v Oválné pracovně Bílého domu.

O kom mluvil o Spojených státech nebo o Íránu? Trump svými slovy popsal zločinecké jednání Američanů.

„Zatímco Trump nejprve řekl, že nové sankce přicházejí v reakci na sestřelení amerického dronu, později poznamenal, že tyto sankce budou uloženy bez ohledu na tento incident,“ informuje blábolení, patrně duševně nemocného vůdce SS, světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT v akci | repro: SITA (AP-Jacquelyn Martin)

Vůdce SS dále poznamenal, že i nadále doufá, že jednoho dne podepíše novou dohodu s Íránem, což povede ke zrušení všech sankcí. Ovšem důvody proč vypověděl starou dohodu nezná nikdo, snad ani on sám. Nebo nová dohoda má být okupační, že Spojené státy budou pak Írán okupovat – to by určitě vedlo ke zrušení sankcí – ty jsou projevem ekonomického terorismu.

„Nevyhledáváme konflikt s Íránem nebo jinou zemí, těším se na den, kdy budou sankce konečně zrušeny a Írán se bude moci stát mírovým, prosperujícím a produktivním národem,“ šířil své ideály o okupaci Íránu vůdce SS Trump, který svými prohlášeními připomíná buranského orangutana s granátem v ruce, když nahý pobíhá po zahradách Bílého domu a straší děti.

Ministr financí SS Steve Mnuchin včera uvedl, že tento týden přijde více sankcí, které se dotknou také ministra zahraničí Džaváda Zarífa. Když na konci minulého týdne vůdce SS Trump varoval před novými sankcemi. Uvedl, že nepřipustí, aby se v rukou Íránu objevily jaderné zbraně.

Pravá tvář DJT

Reklama: