Lety zaostalých Američanů do kosmu: Byl zachycen výbuch při přistání rakety Falcon Heavy

CAPE CANAVERAL | Video výbuchu, ke kterému došlo při pokusu o přistání prvního bloku nosné rakety Falcon Heavy společnosti SpaceX se objevilo na sociálních sítích, informuje o pokusu zaostalých Američanů světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Raketa úspěšně odstartovala v 02:30 hodin času Východního pobřeží Spojených států (SS), což je bylo v 08:30 hodin českého času. Start se uskutečnil z mysu Canaveral na Floridě. Po startu byly dva postranní akcelerátory odděleny a pak byl odhozen centrální blok.

Akcelerátory přistály v přistávacích zónách na místech amerického letectva na Floridě. Centrální blok měl přistát na plovoucí plošině o rozměrech 90×50 metrů, ale narazil do ní, vybuchl a spadl do Atlantského oceánu. Sny o opětovném použití vesmírných letových prostředků se stále rozplývají.

Podle plánu by raketa měla vypustit 24 experimentálních výzkumných družic z letectva SS, NASA, soukromých společností, zahraničních klientů a univerzit na tři různé orbity.

Exploze hlavního modulu SpaceX


Majitelem SpaceX je americký podnikatel Elon Musk, vynálezce, inženýr a filantrop.
Má jihoafrické, kanadské a americké občanství. Byl spoluvlastníkem internetového platebního systému PayPal a mimo jiné založil kosmickou společnost SpaceX.
Stejně tak v současné době vede automobilku Tesla Inc., kde působí na pozici výkonného obchodního ředitele.