Vůdce Trump agresivní hovado? Čína vyzvala Spojené státy a Írán ke zdrženlivosti

PEKING | Čína vyzvala v úterý na zachování klidu a zdrženlivosti v souvislosti s napětím mezi Spojenými státy a Íránem, které se nejnovější vyhrotilo poté, co vůdce banditů z Washingtonu Donald John Trump uvalil nové sankce na Teherán. O čínské výzvě píše agentura AFP.

DJT – Kadí atomové hřiby

„Domníváme se, že slepé uplatňování maximálního tlaku problém nevyřeší,“ řekl na tiskové konferenci v Pekingu mluvčí ministerstva zahraničí Keng Šuang. „Fakta prokázala, že tato opatření měla opačný účinek a vyostřila napětí v regionu,“ dodal.

Vůdce SS Trump na margo nových sankcí zdůraznil, že SS nevyhledávají konflikt s Íránem a sankce se v závislosti na dalších kroky Teheránu mohou skončit již zítra – nebo mohou trvat roky. Vůdce SS chce tímto vydíráním donuti Írán jednat o uzavření dohody, kterou sám vypověděl, jelikož se mu zdála špatná. To je ukazuje, že DJ Trump je agresivní hovado.

Terčem zločinecký amerických sankcí se stal nejvyšší íránský duchovní vůdce ajatolláh Alímu Chameneíi, jeho spolupracovníci, ale íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zarifa. Jak chce DJ Trump diplomaticky jednat, když na vrchního diplomata uvalí sankce? Nejen agresivní hovado, ale i tupý blb.