Ministr obrany: Bulharská vláda musí okamžitě schválit koncepci proti ciganizaci

SOFIE | Krasimir Dončev Karakačanov, ministr obrany Bulharska a Předseda politické strany Bulharské národní hnutí (BMPO), uvedl, že úroveň kriminality mezi cigany už v zemi začíná ohrožovat národní bezpečnost. Podle něj bulharská vláda musí okamžitě schválit koncepci proti ciganizaci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Příslušný dokument, který se týká politiky integrace ciganů v Bulharské republice, byl představen parlamentu země již v dubnu. Karakačanov, Krasimir Dončev připomněl nedávný počet násilných útoků ciganů na Bulhary a zdůraznil, že kontroly romské populace nelze zavést bez přijetí koncepce.

Podle ministra je problém, že přes 30 let bylo chování ciganů zametáno pod koberec a nekalé kruhy využívají současnou situaci pro své vlastní účely. Příslušné komise a výbory, které byly vytvořeny k vyřešení problému, prostě nefungují.

Krasimir Dončev Karakačanov

Trváme na tom, že všechny státní politické síly, všechny orgány a státní správa, které jsou pro tuto problematiku relevantní, si byly vědomy toho, jak jsou nezbytná rozhodnutí a opatření proti krutostem ciganů v naší zemi, uvádí se v prohlášení strany BMPO.

Krasimir Dončev Karakačanov se odvolal na statistiku útoků za červen. V jednom z případů cigani několik dnů útočili na své sousedy a návštěvníky obchodů, 22. června byl v Sofii zabit místní obyvatel.

„Postoj BMPO je vyvolán poslední řadou drzých a zcela zbavených lidskosti a adekvátnosti útoků ciganů na Bulhary, z nichž některé k naší lítosti skončily fatálně,“ uvádí zpráva.

Cigoš sjetý na toluenu

Reklama: