Ruský koncern Kalašnikov prezentoval kamikadze dron a další inovativní vojenské zbraně

KUBINKA | Známý ruský výrobce zbraní Kalašnikov na výstavě vojenských zbraní v ruském parku Patriot v pondělí 24. června předvedl nové zbraně, včetně inovativního kamikadze dronu, jenž dostal název ZALA Lancet a je ovládán přes videokameru. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nový inteligentní komplex Zala Lancet zahrnuje průzkumný, spojový, navigační a vysoce přesný nárazový prvek. Dron je schopen zasáhnout cíle ve vzduchu, na zemi i ve vodě, aniž by pro něho musela být vybudována jakákoliv infrastruktura.

V pondělí koncern Kalašnikov také prezentoval civilní modifikaci vojenského modelu AK-12. V nové verzi chybí režim automatické střelby a je omezena kapacita zásobníku.

ruský kamikadze dron ZALA


Koncern Kalašnikov je strukturou střeleckého sektoru vojensko-průmyslového komplexu Ruska. Vyrábí bojové automatické a odstřelovací zbraně, řízené dělostřelecké granáty, ale také širokou škálu vysoce přesných zbraní.
Koncern je jedním z předních podniků střeleckého průmyslu v Rusku. Jeho výrobky jsou exportovány do více než 27 zemí. Novými oblastmi výrobní činnosti společnosti jsou dálkově-řízené bojové moduly (roboti), bezpilotní letouny a multifunkční motorové čluny zvláštního určení.

Reklama: