Pravomocný rozsudek: David Rath půjde na 7 let do vězení

PRAHA | Odvolací pražský vrchní soud dnes potvrdil vinu bývalého hejtmana Davida Ratha v takzvané první větvi jeho korupční kauzy. Podle České televize dostal 7 let, informuje politicko-zpravodajský server ParlamentniListy.cz.

David Rath | reprofoto: YTB
(autor: Centrální informační agentura, z. s.)

Soud rozhodl také o tom, že se na manipulacích s výběrovými řízeními na zakázky Středočeského kraje podíleli bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr, odkazuje se server na ČTK. Předseda senátu Pavel Zelenka nyní přednáší pravomocný rozsudek. Rath ani Kottovi dnes k soudu nepřišli.

Obžaloba v první části Rathovy korupční kauzy se týká přijímání úplatků, uplácení a manipulací s tendry na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku, budovy gymnázia v Hostivici a nákupu vybavení do kladenského domova pro seniory a středočeských nemocnic. V kauze kromě bývalého hejtmana figuruje dalších deset lidí, připomíná web.

Rathovi uložil prvoinstanční soud trest 8,5 roku vězení. Kottovi dostali o rok méně. Odvolací soud pravomocně odsoudil Ratha na 7 let.

Reklama: