Lepší autobusové spojení z Orlové do Havířova

OSTRAVA | Kvůli změnám ve fungování orlovské nemocnice a přesunu některých jejích aktivit do Havířova došlo k mimořádné změně jízdních řádů autobusů. Cestující budou mít lepší autobusové spojení mezi Orlovou a havířovskou nemocnicí. Upravené jízdní řády začnou platit 1. července.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

„Změny se týkají autobusových linek číslo 451 a 452. Je to reakce na přemístění některých nemocničních oddělení z Orlové do Havířova. Změny vycházejí vstříc pacientům, ale také zaměstnancům nemocnice. Načasování linek bude navazovat na směnný provoz v nemocnicích, takže se sestřičky ani lékaři nemusí obávat, že by měli problém dostat se do práce, nebo pak zase zpátky domů. Nic takového se nestane,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Jakub Unucka a dodal, že jízdní řády budou odpoledne vycházet vstříc také návštěvám pacientů.

Jízdní řády linek 451 a 452 jsou k dispozici na webu společnosti Koordinátor ODIS (KODIS).

„Od začátku září se také zlepší spojení Orlové s nemocnicí v Karviné. Tam budou změny zásadnější, budou vznikat nové zastávky a příprava nových jízdní řádů zabere i kvůli nutnému vyřizování licencí mnohem více času. Od prvního září se ale určitě bude jezdit podle nového,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka.