Rekonstrukce státu?

Jsou to ti, kteří pravidelně před volbami všem kandidátům rozešlou své otázky, které mimochodem již naznačují, jakou odpověď chtějí autoři slyšet, a pokud jim poctivě odpovíte tedy jinak, než chtějí, pak těsně před volbami vyhotoví seznam koho volit a koho nikoli, rozuměj, takto ovlivňují voliče.

Richard Novák | foto: facebook RN

Sám jsem si vyzkoušel poctivost této organizace v praxi. Odpověděl jsem jednou, že přijímání zákonů se dle Rekonstrukce státu je nadbytečné, neboť už zákonná úprava existuje. Byl jsem označen – nevolitelný.

Po čase při dalších věcí volbách opět Rekonstrukce státu rozeslala svůj test znovu – tentokrát jsem odpověděl, že nemám nic proti jejich návrhům – nezměnil jsem svůj názor, ale prostě mi tentokrát nevadilo, aby jimi navrhovaná zákonná úprava byla politiky prosazována. Mylně jsem se domníval, že tentokrát se Rekonstrukce státu ve svém doporučení koho volit zmíní, že i mou osobu. Chyba lávky – sice bylo konstatováno, že jsem odpověděl dle jejich představ, ale volit mě nedoporučují – důvod ? Kandidoval jsem s podporou strany, která se jim nezamlouvala.

Rekonstrukce státu nevzbuzuje důvěru, že je tím, kdo má prosazovat zájmy občanů! A to nikoli z důvodu že jsem uvedl mou zkušenost s ní, ale protože zastává politický názor, který není reprezentativním vzorkem většiny občanů.