Sebechvála smrdí! Smrdí jako Babiš?

PRAHA | Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda SPD odmítá samochválu vůdce ANO a skoropremiéra Andy Babiše, který se včera při jednání sněmovny nad návrhem o vyslovení nedůvěry jeho vládě rozplýval, jak že není perfektní, ale ani to navíc neuměl říci česky. Řekl vůbec jednu českou větu, nebo huhlal husákovskou hatmatilkou?

Okamura s Babišem

„Odmítám sebechválu premiéra Babiše týkající se výsledků jeho vlády. Zvýšení platů a důchodů pohlcuje rapidní nárůst cen. Veřejné finance se propadají v polovině roku 2019 do rekordního více než 50 miliardového deficitu. Kvůli neuváženým krokům vlády je správa státu stále dražší. Pokračuje zvýhodňování nepřizpůsobivých. Vláda zásadním způsobem neřeší nesmyslnou formu inkluze ve školství a neřeší koncepčně podporu mladých rodin s dětmi a otázku financování důchodů. Katastrofální je zahraniční politika státu, která je plně ve službách EU,“ uvedl Tomio Okamura.

Předseda SPD dodal: „Tento stav vlády je důsledkem politiky premiéra Babiše, který se snažil sedět na dvou židlích. Koalice s ČSSD slouží zájmům Bruselu a nemá důvěru občanů. Pokud bude Andrej Babiš v této politice pokračovat, zmaří naděje voličů na zásadní změnu politiky. Hnutí SPD prosazuje zásadní změnu vlády, odchod ČSSD z vlády a jmenování vlády odborníků nominovaných vítězem voleb hnutím ANO. Takovou vládu podpoříme za předpokladu dohody nad prosazením programových návrhů hnutí SPD. Bez podpory 78 poslanců hnutí ANO není možné v současném složení Sněmovny složit vládu.“

„Za nehoráznost považuje hnutí SPD úvahy o zvýšení ceny dálničních známek. Jde o další pokus, jak fakticky více zdanit občany a získat peníze od lidí. Stav dopravní infrastruktury je strašný a cesta po našich dálnicích a silnicích připomíná horor. Průjezdy měst jsou kalamitní a provází je kolaps. Opravy probíhají nekoncepčně a stejné úseky se spravují opakovaně,“ uzavřel Okamura.

Andy Babiš. Kousl do lejna?