Putin hodnotil Trumpa. V čem je jiný, než Ti před ním?

MOSKVA | Když ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin hovořil o tom, v čem se současný americký vůdce Donald john Trump liší od svých předchůdců, poznamenal, že každý lídr má své přednosti a dodal, že nedostatky by měli posuzovat voliči.

Vladimir Vladimirovič Putin | repro: Народный Журналист

K celé věci se pak vyjádřil v rozhovoru pro Financial Times, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Každý z nás je jiný. Neexistují dva identičtí lidé, stejně jako neexistují identické otisky prstů. Každý má své přednosti, nicméně o nedostatcích by měli hovořit voliči. Obecně jsme měl však vcelku dobré a vyrovnané vztahy se všemi hlavami Spojených států amerických. S někým jsme komunikoval více, s někým méně,“ řekl Putin, Vladimir Vladimirovič.

Rovněž podotkl, že jeho první zkušenost s komunikací s americkým lídrem byla v době, kdy zemi vládnul Bill Clinton. „V zásadě to pro mě bylo pozitivní. Na krátkou dobu, protože už končil svou práci, jsme vyvinuli poměrně vyrovnané a obchodní vztahy. Byl jsem tehdy velmi mladým prezidentem, který právě začal funkci vykonávat. Dodnes si však pamatuji, jak se mnou začal velmi úzce spolupracovat, za což jsem mu patřičně vděčný,“ prohlásil ruský prezident.