Vytřou si s drzým vyděračem Hamáčkem Babiš a Zeman své…

PRAHA | ČSSD dala prezidentovi Zemanovi ultimátum. Bude to její definitivní konec. Bude mít prezident na Hradě předložku z kůže předkožky Hamáčka, nebo jej také ztrapní hůlkou jako jeho duševně nemajetného předchůdce Sobotku, či dopadne drzý vyděrač Hamáček ještě hůře?

Andreji, vidíš toho vola?

Český prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že o přijetí rezignace dosavadního ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) bude rozhodovat až po vyšetření trestního oznámení. Prezident tak odmítl přijmout ultimátum ČSSD a uvedl, že tento stranický krok považuje za drzost. Prohlásil to na tiskové konferenci po návštěvě Vysočiny, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ultimátům sociálních demokratů spočívá v tom, že by měla hlava státu do 30. června vyměnit ministra kultury Antonína Staňka za nového ministra Michala Šmardu (místopředseda ČSSD). Samotný Staněk rezignoval na svou funkci již na konci května.

Prezident své rozhodnutí odložit přijetí Staňkovy rezignace oznámil ve čtvrtek na tiskové konferenci. ČSSD však v této souvislosti pohrozila odchodem z vlády. Podle koaliční smlouvy by museli rezignovat i ministři za ANO, a měla by padnout vlád, ale kdo přinutí Babiše a jeho ministry složit mandáty? Ve smlouvě také žádné vydírání není. Bude to konec ČSSD a Hamáčka?

„Za třicet let, co jsem v politice, jsem neakceptoval jediné ultimátum, jediné vydírání. Vždy jsem je pokládal za drzost,“ vyjádřil se k ultimátu sociálních demokratů Zeman.

Chceš do tlamy drzý vyděračský dobytku?

Zeman také dodal, že ústava nestanoví žádnou lhůtu, kdy má prezident reagovat na návrh výměny ministrů. „Já jsem mladý a krásný a já dlouho vydržím, takže mě tato doba vůbec nevadí,“ prohlásila hlava státu.

Nedávno se objevily informace o tom, že pokud prezident ČR Miloš Zeman nepřijme do 30. června demisi ministra kultury Antonína Staňka a nejmenuje novým ministrem Michala Šmardu, podá na něj ČSSD kompetenční žalobu. „Nevidím důvod podávat žalobu,“ řekl Babiš s tím, že do pátečního setkání s Hamáčkem se ke kauze nebude dál vyjadřovat.

Ve čtvrtek večer proběhlo jednání grémia strany ČSSD. Při této příležitosti šéf sociálních demokratů Jan Hamáček prohlásil, že se Česko kvůli neochotě současného prezidenta Miloše Zemana přijmout demisi ministra kultury Antonína Staňka dostalo na hranu ústavní krize. Toto lze považovat jen za blábol duševně vyšinutého Hamáčka, jelikož prezident není jeho poskok. To že v Ústavě je „prezident odvolává“ a ne „prezidnet musí odvolat,“ je právě ústavní pojistka proti takovým gaunerům jako je islamofilní Hamáček.

„Zítra mám jednání s panem premiérem, budu se ho ptát, jak bude chtít situaci řešit. Budu od něj chtít slyšet, jaký on má plán, protože on je dle ústavy tím aktérem, který požádal o odvolání ministra,“ nechal včera se slyšet šéf strany.

Dobytkové z ČT a Honza Hamáček | reprodukce z e-vysílání žumpy ČT


Staněk už dříve zdůvodnil svou rezignaci tím, že odchází na přání předsedy strany Jana Hamáčka, a to po „masivní kampani“ a boji s „elitami“, což vyvolalo jeho rozhodnutí odvolat Jiřího Fajta z postu ředitele pražské Národní galerie a Michala Soukupa z křesla šéfa olomouckého Muzea umění.
Ještě před měsícem mluvčí hradu Jiří Ovčáček okomentoval Zemanovo rozhodnutí a napsal: „Doc. Antonín Staněk odhalil na ministerstvu kultury závažná ekonomická pochybení a neměl by být za tato odhalení trestán tím, že na něj bude vyvoláván tlak, aby ze své funkce odešel.“

Reklama: