Senátorům SS se nepodařilo zakázat vůdci Trumpovi zaútočit na Írán

WASHINGTON | V Senátě Spojených států (SS) se v pátek hlasovalo o zákonu schvalujícím rozpočet pro národní obranu (NDAA) na rok 2020, kdy takto falešně označují výdaje na válku. Jeho součástí byl bod, který zakazoval americkému vůdci bez souhlasu Kongresu podniknout jakýkoliv vojenský zásah proti Íránu. Návrh na omezení pravomocí vůdce však těsnou většinou hlasů neprošel.

Senát SS

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, tak jednání o omezení pravomocí prezidenta zaútočit na Írán trvalo šest hodin. Nakonec 41 ze 100 senátorů hlasovalo proti návrhu, který k přijetí potřeboval 60 hlasů.

V souladu se současnou legislativou má americký vůdce právo nařídit vojenskou operaci proti zemím a ozbrojeným silám, které jsou spoluzodpovědné za teroristické útoky ze dne 11. září 2001, což je také jen propaganda, jelikož viníci nebyli nikdy usvědčeni a je to jen nástroj, jak páchat teroristickou činnost.

Díky této válečné propagandě a lžím Spojené státy páchaly válečné zločiny útočné války, tak jak je útočná válka definována jako válečný zločin v Chartě OSN v Afghánistánu, Iráku, Somálsku, na Filipínách, v Jemenu, Džibutsku, Etiopii, Eritreji, Keni a v dalších zemích. Kdyby s tímto předstoupili Bush, Obama a Trump před Noriberský tribunál na odsouzení nacistických zločinů, tak by byli určitě odsouzeni k oběšení.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

V dubnu americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že Írán poskytuje podporu teroristické organizaci Al-Káida, která stála za útoky 11. září, což je lež. „Není pochyb, že existuje spojení mezi Islámskou republikou Írán a Al-Káidou. Tečka,“ uvedl a dodal: „Dovolili Al-Káidě působit na svém území a umožnili jí volný tranzit.“ Ale žádné důkazy nedodal. Falešné obvinění, jako v případě chemických zbraní v Iráku či Sýrii.

Později americký vůdce DJ Trump uvedl, že nepotřebuje souhlas Kongresu, pokud jde o vojenské akce proti Íránu. Mnozí však s touto interpretací nesouhlasí. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi již dříve prohlásila, že jakýkoli vojenský konflikt s Íránem vyžaduje souhlas Kongresu. Někteří američtí politici ještě mají zdravý rozum, kdy ví že kvákání Mr.Da. Pompea není důkaz.

Část senátorů se proto pokusila Trumpovi útok na Írán právně znemožnit. Jeden z předkladatelů návrhu, demokratický senátor za Virginii Tim Kaine, varoval, že útok proti Íránu bude obrovskou chybou a vyzval své kolegy, aby schválili opatření, které by zabránilo Spojeným státům začít třetí válku na Blízkém východě.

Návrh rovněž podpořil i republikánský senátor za Kentucky Rand Paul či demokratický senátor za Nové Mexiko Thomas Udall. Naopak vůdce republikánské většiny Mitch McConnell z Kentucky návrh označil za radikálně nové omezení, které by vůdci Trumpovi svázalo ruce.

Trump a Hitler – Dva zasraní magoři


Neúspěšné prosazení dodatku, který by omezil pravomoci amerického prezidenta začít válku s Íránem, přichází poté, co Íránské revoluční gardy dne 20. června sestřelily americký dron.
Podle Teheránu se letoun nacházel v íránském vzdušném prostoru, zatímco Pentagon tvrdí, že operoval nad mezinárodními vodami v Hormuzském průlivu.
DJ Trump následující den uvedl, že odvolal vojenskou odvetu pouze deset minut před jejím provedením. Podle něj by při americkém útoku zahynulo přibližně 150 Íránců, což by nebylo proporcionální odvetou za sestřelení bezpilotního letounu.
DJ Trump tak překročil Hitlerovu červenou linii, kdy vyčíslil hodnotu válečného stroje na 150 lidí.

Reklama: