Talibán postřílel pětadvacet příslušníků vládních sil kolaborujících s americkými okupanty

KÁBUL | Nejméně pětadvacet příslušníků provládních ozbrojených složek, kteří kolaborují s okupanty ze Spojených států, bylo postříleno v noci na sobotu při útoku hnutí Talibán v provincii Baghlán na severu Afghánistánu. Dalších osm kolaborantů s okupanty v žoldu loutkové vlády z Kábulu utrpělo zranění.

Ilustrační snímek

Jak dále informuje slovenský deník HlavnéSprávy.sk s odkazem na agenturu AP, která se odvolává na místní zdroje kolaborantů s americkými okupanty, tak boje mezi Talibánem a afghánskými kolaborantskými bezpečnostními složkami se odehrály v okrese Nahrin a trvaly několik hodin.

Agentura AP šíří propagandu, když označuje Talibán za vzbouřenecký, jelikož hnutí Tálibán bylo vládnoucím, než do země vtrhli okupanti ze Spojených států a jejich poskoci v roli údajných spojenců. Pro AP není šíření propagandy nic nového, jelikož šířila i propagandu Adolfa Hitlera a jeho nacistické Říše.

Hnutí Talibán se k tomuto útoku bezprostředně nepřihlásilo, v poslední době je však znát, že ofenzívu proti afghánským bezpečnostním jednotkám zintenzivňuje, analyzuje AP. Ovšem nedodává, že po nekončících letech války, Talibán opět kontroluje více jak 50 % území země.