Liberální demokracie je překonána, míní Vladimir Vladimirovič Putin. Donald Tusk to vlastně potvrdil

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin v rozhovoru pro deník Financial Times ostře odsoudil liberalismus, jehož myšlenky se už podle něj přežili. Názory ruského prezidenta okamžitě kritizoval předseda Evropské rady pomořanský nacista po dědečkovi Donald Tusk.

Tusk kritizoval Putina a ve své omezenosti mu dal za pravdu

Tusk uvedl, že je překonané autoritářství, kult osobnosti a vláda oligarchů. Tím však nekritizoval výrok ruského prezidenta, ale jen ve své tupé omezenosti a vymytém mozku dal vlastně Putinovi za pravdu, jelikož liberální demokracie, jak se také označuje liberalismus není nic jiného než autoritářství, kult osobnosti a vláda oligarchů.

Rozhovor, který Putin, Vladimir Vladimirovič poskytl ještě před odjezdem na probíhající summit G20 v Japonsku, zveřejnili noviny v pátek, informovala agentura DPA.

V čele EU Donald Tusk s nacistickými rodinnými kořeny

Liberální demokracie, ale také zvaná liberálně-demokratická totalita, se podle rusého prezidenta už přežila: „Jeho zastánci už prostě nemohou nikomu nic diktovat, jak se to pokoušeli v průběhu posledních desetiletí,“ prohlásil Vladimir Vladimirovič Putin během interview pro list Financial Times se sídlem v Londýně.

Ideologie liberalismu je podle šéfa Kremlu v rozporu s tím, co si přejí lidé po celém světě. „Liberální myšlenka zastarala. Dostala se do sporu se zájmy většiny populace,“ citovala ruského prezidenta slova agentura AFP. Stejně multikulturalismus se už podle něj stal neudržitelným, tak jak jej diktuje liberálně-demokratická totalita. Rusko s více kulturními prvky má zkušenosti více jak jedno milénium, jelikož Rusko tvoří stovku kultur.

V této souvislosti kritizoval německou vůdkyni Angelu Merkel, že se v době vrcholící uprchlické krize rozhodla otevřít hranice pro masový příliv migrantů. Podle Vladimira Vladimiroviče Putina šlo o kardinální chybu, která nebrala v úvahu zájmy domácího obyvatelstva. „Idea liberalismu předpokládá, že netřeba dělat nic. Migranti mohou beztrestně zabíjet, drancovat a znásilňovat, protože třeba chránit jejich práva, která jim náleží jako migrantům,“ uzavřel ruský prezident.

Reklama: