Vládní zasedání na Aljašce začalo uctíváním Satana

JUNEAU | Několik členů ihned po zahájení vládního zasedání státu Aljaška demonstrativně opustilo místnost poté, co členka organizace Satanův chrám zakončila úvodní proslov slovy: „Ať je zdráv Satan,“ uvádějí několik zpravodajské média.

Země Satana?

Iris Fontana uvedla: „Zanechme naše rozdíly, použijme rozum, logiku, vědu a soucit, abychom vytvořili řešení pro větší dobro naší komunity. Je to provedeno. Ať je zdráv satan. Děkuji vám. “

Téměř tucet lidí na znak protestu odešlo z místnosti, včetně starosty Charlieho Pierce. Následně více protestujících stálo venku, uvádějí média.

Technicky je modlitba k satanovi dovolena kvůli tlakům liberální organizace American Civil Liberties Union (ACLU) ve státě Aljaška.

Portál Christian Post zpřesňuje: Původní pravidla o úvodu zasedání dovolovaly pronést modlitbu pouze určitým skupinám. Organizace ACLU na Aljašce však vedla proti těmto nařízením soudní spor a v říjnu Nejvyšší soud na Aljašce nařídil, že původní nařízení samosprávy porušují Ústavu. Rozšířil tak počet skupin, které mohou uvést úvodní modlitbu, prý aby reflektoval diverzitu různých náboženství.

Jedna z protestujících přiletěla z Pennsylvánie, aby protestovala proti této invokaci Satana: „… chceme pro Ameriku požehnání Boha a ne satanovy kletby. Lucifer je již poražen na věky. Vyhoďme ho ven.“