Vůdce Trump se setká s předsedou Kimem v demilitarizované zóně, informoval prezident Mun

SOUL | Americký vůdce Donald Trump se dnes setká se předsedou Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unem v demilitarizované zóně mezi Korejskou republikou a (KLDR). Potvrdil to včera jihokorejský prezident Mun Če-in, i samotný DJ Trump po bilaterálním jednání v Soulu.

Tak pojď americký blbečku – Čong-un a Donald John

„Lídři SS a KLDR si podají ruce za mír v Pchanmundžome, symbolu rozdělení,“ řekl prezident Mun na tiskové konferenci s odkazem na pohraniční vesnici v demilitarizované zóně.

Vůdce SS Trump podle agentury AFP uvedl, že se na setkání s předsedou KLDR Kimem velmi těší, i když si jen rychle podají ruce a pozdraví se. „Je to jen krok a zřejmě krok správným směrem,“ dodal s tím, že se mezi nimi vyvinul velmi dobrý vztah.

Kim Čong-un a Mun che-in

Vůdce Trump Také podotkl, že je ještě dlouhá cesta k dosažení dohody, která by ukončila jaderný program KLDR výměnou za zrušení sankcí a trvalý mír na Korejském poloostrově. Uvedl, že má hodně času. Tím potvrdil, že nedodrží první memorandum z prvního setkání s předsedou Kimem, kdy se obě stany zavázaly k demilitarizaci Korejského poloostrova. Tedy že se obě strany vzdají jaderných zbraní – Trump obět lhal.

Mun Če-in řekl, že do demilitarizované zóny půjde také, ale pozornost bude upřena na setkání vůdce Trumpa s předsedou Kimem.

Americký vůdce v sobotu během summitu zemí skupiny G20 v japonské Ósace na Twitteru napsal, že pokud Kim bude chtít, setkám se s ním na hranici v demilitarizované zóně. „Jen abych mu potřásl rukou a pozdravil ho,“ napsal vůdce Trump. KLDR označila jeho návrh za velmi zajímavý.

Vůdce DJ Trump a prezident Mun | repro: YTB