Mafie havloidů. Paulína Tabery je vina? CVVM manipuluje průzkumy a tím ovlivňuje volby. Tady jsou důkazy

PROSTĚJOV | Místopředseda SPD Radim Fiala odhalil spiknutí kolem průzkumů volebních modelů CVVM. Padlo i na Bakalu se Schwarzenbergem. Jsme demokratická země, kde voliči rozhodují, nebo plutkokratitkcá totalita, kde vymývají voličům mozku, šíří lži, manipulace a propagandu, aby volové volili jejich voly?

Je Pavlína Tabery podvodnice v rámci havloidní mafie?

Radim Fiala si je jistý, že průzkumy stranických preferencí, které regulárně zveřejňuje většina českých medií s odkazem na Center pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jsou zmanipulované. Důkazy politik zveřejnil dnes na své facebookové stránce.

Radim Fiala tvrdí, že CVVM už dlouhodobě podsekává hnutí Svobodné přímé demokracie. Uvádí tak na začátku příklad z roku 2017, kdy společnost dávala Okamurovu hnutí zářijovém průzkumu čtyři procenta, ale výsledek SPD ve volbách v říjnu byl 10,64 procenta.

V pátek se v českých médiích také objevil už nový volební model preferencí na měsíc červen 2019. Podle modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by ve volbách do Poslanecké sněmovny v červnu SPD získalo 6,5 procent hlasů a ČSSD 7,5 procent. Fiala daný model preferencí porovnává s výsledky květnových voleb do Evropského parlamentu, kdy SPD měla téměř deset procent (pozn. 9,14 procent) a ČSSD pohořela s 3,95 procenty. Zjevná manipulace a prosazování jedněch na úkor jiných.

Balvan Bakalka a zrůda Havel

Místopředseda SPD se dále rozhodl, že kopne hlouběji a zjistí, kdo výzkumnou firmu ovlivňuje. „Vedoucí CVVM je totiž Paulína Tabery, která je manželkou Erika Taberyho. Ten je v současnosti šéfredaktorem Bakalova a dříve Schwarzenbergova sluníčkářského Respektu. Navíc je známé, že Bakalova média na nás dlouhodobě útočí a současně fandí TOP 09. Není divu, když SPD jasně upozorňuje na Bakalovu lumpárnu s OKD i na další věci. Přímá vazba je i na sluníčkářskou ČSSD. Předseda Hamáček je ze Sobotkovy líhně, který je zase velkým kámošem Radka Pokorného, který pomohl Bakalovi s ‚vytěžením“ OKD‘,“ píše Fiala.

K ověření informací použijte odkazy: Jméno Paulíny Tabery je na stránce CVVM uváděno s funkcí vedoucí oddělení. Její manžel Erik Tabery je šéfredaktorem týdeníku Respekt. Zdeněk Bakala je desátým nejbohatším Čechem a od roku 2006 vlastní týdeník Respekt. Dříve v roce 1996 Karel Schwarzenberg odkoupil skoro 100 procent vlastnictví časopisu od společnosti MAFRA.

Na závěr příspěvku Radim Fiala shrnul, že chyba v modelu preferencí CVVM o více než šest procent může nastat kvůli podplacení či diletantství pracovníků.


V květnu Sputnik získal exkluzivní rozhovor s předsedou SPD Tomio Okamurou. Ten při rozhovoru také nezapomněl na jméno Zděnky Bakaly, když uvedl, že má obrovský podíl na vytunelování OKD (díky ČSSD a podpisu pana Bohuslava Sobotky). Okamura v rozhovoru promluvil o programu SPD, volbách do Evropského parlamentu a budoucnosti EU jako takové.