Pyramida Senusreta II. byla poprvé otevřena veřejnosti, podívejte se na video

KÁHIRA | Egyptský ministr pro památky Khaled El Anany v pátek 28. června oficiálně otevřel pro veřejnost pyramidu faraona Senusreta II.. Tato historická stavba se nachází v guvernorátu Fajjúm. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle El Ananyho byla až dodnes tato pyramida Al Lahun, která pochází ze Dvanácté dynastie Egypta, uzavřena kvůli opravám. Restaurační práce přitom začaly již v 19. století.

Slavnostní otevření této památky však bylo provázeno i novými objevy, jelikož výkopové práce, které byly údajně prováděny na jižní straně pyramidy, přispěly k odhalení řady artefaktů, včetně různých dřevěných masek.

Dříve archeologové objevili pozůstatky pevnosti, která byla postavena před 2 600 lety. Podle trosek vědci stanovili, že v okolí pevnosti probíhaly kruté boje.

Pevnost byla postavena za dob, kdy vládla poslední 26. dynastie rodilých Egypťanů. Vykopávky probíhaly na území Severního Sinaje v Tell el-Kedwa.

Archeologové objevili části pevnosti severovýchodní a jihovýchodní věže. Východní zeď byla objevena v roce 2008, ale podle odborníků je pevnost natolik rozsáhlá, že ostatní částí budovy byly objeveny až nyní.

Pyramida faraona Senusreta II.

Reklama: