Postaví Matteo Salvini na hranicích se Slovinckem plot proti vetřelcům

ŘÍM | Italský vicepremiér, ministr vnitra a předseda strany Liga Matteo Salvini navrhl výstavbu bariéry proti vandrujícím vetřelcům na hranicích se Slovinskem. Reagoval tak na výrazný nárůst počtu vetřelců, kteří se pokoušejí provést invazi do Itálie přes slovinské území, informovala v pátek agentura APA.

Válka s vetřelci

Salvini ve čtvrtek večer řekl novinářům, že v této situaci zvažuje přijetí protiopatření včetně ochranné bariéry na italsko-slovinských hranicích. Obě tyto členského země EU přitom patří i do schengenské zóny volného pohybu osob.

„Pokud jde o přistěhovalectví jsme dokázali, že musíme jednat sami. V oblasti Friuli (na severozápadě Itálie) migranti přecházejí přes hranici pěšky. Od 1. července nasadíme smíšené hlídky italské a slovinské policie,“ prohlásil Salvini.

Pokud nasazení hlídek nepomůže, budou dle jeho na hranici se Slovinskem postavené „ochranné bariéry“.

Prezident regionu Furlansko-Julské Benátsko Massimiliano Fedriga v této souvislosti pohrozil, že by mohlo dojít k pozastavení platnosti schengenské dohody na italsko-slovinských hranicích. To by podle agentury APA by to znamenalo obnovení systematických kontrol. Fedriga je členem Salviniho strany Liga, které Salvini předsedá.

Matteo Salvini | foto: The Local Italy

Reklama: