DJ Trump za doprovdu Kim čong-una vstoupil na území KLDR

PANMUNJON | Dnes proběhlo setkání vůdce SS Donalda Johna Trumpa a předsedy KLDR Kim Čong-una v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Koreou. DJ Trump je nyní na návštěvě v Korejské republice, kam dorazil po summitu G20 v japonské Ósace. Trump a Kim se setkali už potřetí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vůdce SS Trump letěl ze Soulu do demilitarizované zóny (do vesnice Panmunjom, která je považována za území obou států) vrtulníkem. Před odjezdem řekl novinářům, že bude chtít rychle pozdravit Kim Čong-una a potřást si s ním rukou.

Je to první setkání dvou vůdců od února tohoto roku. Tehdy se setkali ve vietnamském Hanoji, aby diskutovali o denuklearizaci Korejského poloostrova. Jednání skončila špatně a Trump opustil summit před plánovaným termínem. Kim pokračoval v státní návštěvě Vietnamu.

Severní a Jižní Korea jsou ve válečném stavu. V posledních letech KLDR opakovaně prováděla cvičení balistických raket a jaderných hlavic a loni oznámila svůj jaderný status. SS, jako vojenský spojenec Korejské republiky, se snaží snížit pravděpodobnost vojenského konfliktu s použitím jaderných zbraní a přinutit KLDR, aby se vzdala vlastnictví těchto zbraní.

DJ Trump s Kimem na území KLDR

Reklama: