Americká agrese: V Oděse bylo zahájeno mezinárodní cvičení Sea Breeze 2019

ODĚSA | V Oděse bylo zahájeno mezinárodní vojenské námořní cvičení Sea Breeze 2019, informovala tisková služba ukrajinského ministerstva obrany. V polním táboře Mezinárodních sil se konala slavnostní přehlídka jednotek účastnických zemí, dodali zástupci nacistického Ministerstva obrany (MO) Ukrajiny.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Sea Breeze 2019 se koná 1 – 12. července na moři a souši, ve vzduchu a pod vodou. Zúčastní se ho 19 států, 32 lodí, 24 letadel, a přes 900 příslušníků námořní pěchoty.

Včera vplul do vod Černého moře torpédoborec americké flotily Carney. Na cvičení připlul také gruzínský motorový člun pobřežní stráže a bulharská malá protiponorková loď, a také vojenské dopravní letouny zemí Severoatlantické aliance s vojáky, technikou a zařízením.

Tisková služba ukrajinského MO upřesnila, že letošním cílem je nacvičení aktivit na řekách. Během mořské fáze se plánují dělostřelecké střelby, výsadek hlídek, a také zdokonalení součinnosti speciálních jednotek. Ruské ministerstvo zahraničí označilo Sea Breeze za nebezpečný nápad.

Humwee na Ukrajině v rukou nacistů | foto: liveuamap.com