Mexické město zasypáno metrovou vlnou krup

GUADALAJARA | Mexické město Guadalajara bylo pohřbeno pod vrstvou ledu po silném krupobití, kde bylo poprvé zaregistrováno krupobití takové síly, jak uvádějí zprávy Economista.

Podle novin dosahuje v některých oblastech tloušťka vrstvy ledu jednoho metru i více. Armáda země aktivovala veřejný havarijní plán, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Fotografie v místních médiích ukazují, že led pokryl většinu silnic, provoz se zastavil, některá auta jsou téměř úplně pod ledem. Mnoho budov se zhroutilo.

„Takové krupobití jsme ještě nezaregistrovali. Podle úřadů byla taková událost zaznamenána poprvé,“ řekl velitel 14. praporu Sergio Lopez Lara. Ředitel odboru civilní obrany a požární ochrany státu Jalisco Victor Hugo Roldan oznámil, že v tuto chvíli neexistují žádné údaje o obětech krupobití.

Podle novin Diario de Mexico se na vyčištění města z ledu účastní armáda, zaměstnanci civilních obranných sil a městské úřady. Armáda oznámila, že se jí již podařilo vyčistit asi 70 procent území zasypaného ledem.

Město zasypáno ledovými kroupami | repro: Sputnik (© AFP 2019 / Ulises Ruiz)