Pokud na nás Spojené státy zaútočí, Izrael zůstane naživu jen půl hodiny, zaznělo z Íránu

TEHERÁN | Íránští jestřábi si věří. Portál RusVesna.su publikoval slova jednoho z íránských politiků Modztaba Zonnura. Podle Zonnura, v případě pokud Američané zaútočí na Írán, prvořadým cílem útoku Íránu se stane Izrael, který Írán svými raketami zničí. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Spojené státy – globální vrah

Zonnur se rovněž vysmál slovům DJ Trumpa o tom, že zastavil útok na Írán 10 minut před jeho začátkem a označil je za politické blafování. Podle Zonnura Pompeo i Bolton dobře vědí, že útok na Írán by se vymkl Američanům z rukou a Američané by v první řadě ohrozili svého spojence Izrael. Rovněž všech 36 amerických základen v blízkosti Íránu se nachází v zóně dostřelu íránských balistických raket, dodal.

Situace mezi Íránem a Spojenými státy (SS) se v posledních dnech vyostřuje. Američané již dlouho odstupují od stávajících dohod s Íránem a zavádějí proti Íránu ekonomické sankce. Zonnur však tvrdí, že sankce Írán nezastaví a Írán je připraven za svou svobodou bojovat do poslední kapky krve.

Budou v Íránu zajaté americké vojáky střílet jako potkany?

Budou američtí vojáci na Blízkém východě stříleni jako potkani? | repro: The Daily Mail

Američané vyvíjejí tlak i na Sbor stráži islámské revoluce, tuto organizaci Američané zařadili mezi teroristické organizace. Írán Američané označili již dříve za zemi podporující terorismus.

Na oplátku Írán zařadil příslušníky americké námořní pěchoty mezi teroristické organizace. Pokud by byl Írán důsledný, v případě konfliktu by se na amerických příslušníků námořní pěchoty nevztahovaly (jako na teroristy) mezinárodní zákony.

V minulosti už Íránci zajali příslušníky americké námořní pěchoty, kteří se omylem ocitli v íránských pobřežních vodách. Pokud by se podobný případ opakoval, Írán by už vůči Američanům nepostupoval benevolentně. Toho si je vědom i Bolton a Pompeo, kteří již Írán varovali, že jakýkoliv útok na americké vojáků přísně potrestají. Americké vojáky, tak mohou v Íránu střílet jako potkany.

Američané počítají v útocích proti Íránu s výbornými bojovými letadly F-22. Do Kataru už převelen podle posledních informací přibližně deset kusů F-22, které by mohly útočit na centra íránské PVO. Deset kusů F-22 však stačit na konflikt s Íránem určitě nebude, pokud začnou do Perského zálivu směřovat masovější kontingenty F-22 mohlo by Rusko Íránu dodat moderní ruské systémy PVO S-400, kterými by F-22 sundali z oblohy jako mouchy do pár chvilek.

Reklama: