Bylo zveřejněno video raketového útoku na Damašek

DAMAŠEK | Syrská státní televize informovala o odražení vzdušného útoku na okolí Damašku a město Homs. Televize upřesnila, že na obloze nad Damaškem byly sestřeleny tři rakety. Exploze zahřměly v nebi nad syrskou metropolí v pondělí v 0:30 hodin místního času.

Zdroj sdělil, že v důsledku útoku na okolí Damašku zahynuli čtyři lidi a 21 bylo zraněno. Zpravodaj Sputniku informoval, že v noci byly nad Damaškem slyšet výbuchy, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Syrský vojenský zdroj a zdroj z mezinárodního letiště Bejrútu sdělili, že útok podniklo izraelské vojenské letectvo z libanonského vzdušného prostoru, píše agentura.

„V důsledku izraelské agrese došlo na venkově v okolí Damašku ke zvýšení počtu obětí mezi civilisty na čtyři, včetně jednoho dítěte. Zranění utrpělo 21 lidí, včetně jednoměsíční holčičky,“ sdělil zpravodaj. Podle zprávy státní televize Ikhbariya, bylo několik budov v městě Sahnaya na jihozápadě od Damašku poškozeno kvůli tlakové vlně po explozi, byla rozbita okenní skla.

Vraždí v Sýrii civilisty

Reklama: