Osm ukrajinských teroristů zajatých v Kerčském průlivu bylo v Rusku obviněno

Portál rusvesna.su informuje o obvinění ukrajinských námořníků, kteří v listopadu 2018 uskutečnili teroristickou námořní provokaci v Kerčenském průlivu, o obvinění prvních osmi ukrajinských teroristů informuje slovenský konzervativní deník hlavnespravy.sk.

Ukrajinští námořní teroristé u soudu v Moskvě | repro: hlavnespravy.sk (TASR / AP-Alexander Zemljaničenko)

Rusko již obvinilo ukrajinské námořní teroristy. Obviněné bylo sděleno Jevgeniji Semidockému, Juriji Budzylovi, Bohdan Nebylicovi, Cladimírovi Tereščenkovi, Andreji Opryskovi, Andreji draci, Andreji ejder a Sergeji Popova. byli obvinění za nelegální překročení ruské státní hranice spáchané organizovanou skupinou.

Zajatí zločinci byli seznámeni i s výsledky vyšetřování ruské komise, příští týden budou obvinění sděleny i dalším ukrajinským námořníkům.

Ukončení této fáze vyšetřovacích úkonů znamená dokončení shromažďování a procesního stanovení důkazů v rámci předběžného šetření. Potom začne fáze seznámení ukrajinských zajatců a jejich právníků s materiály trestného případu,“ píše slovenský web s odkazem na ruský portál.

Koncem července skončí lhůta, kdy bylo možné držet ukrajinské zločince ve vazbě. Ukrajinští vojenští námořníci jsou váleční zajatci a jsou chráněni Ženevskou úmluvou z roku 1949. Problém však spočívá v tom, že Rusko a ani Ukrajina nejsou ve válečném stavu, takže mluvit o ukrajinských válečných zajatcích nelze. Ovšem mohou být obvinění z mezinárodního terorismu.

Reklama: