Komedianti z Lidového domu

Ze slova sociální demokrat se stala sprostá nadávka a jeho pejorativní nádech je cítit na míle stejně jako pach poraženectví a hanebné zrady. Kují pikle jaro rádcové z pohádky Šíleně smutná princezna a na vrcholný post ministra by místo odborníka raději zasloužilého partajníka se zkušeností eléva.

Jan Kopal

Předseda strany osciluje mezi rolí hodného Gumídka a hloupého Honzy, který chce porazit draka, ale v uzlíčku i makovici nemá nic, jen pár buchet od maminky. Na nic lepšího se nezmohou a ani si nic lepšího nezaslouží a kde taky brát lidi v tomto spolku politických ojetin a podrazáků všeho druhu.

Hádky a tahanice uvnitř ČSSD mají jediného společného jmenovatele a tím je touha po korytech a prebendách. Strana mocichtivých sociálních inženýrů a rozhazovačů chce lákat liberální městské voliče, kteří jimi ovšem pohrdají a nemají o ně zájem.

Obyčejní pracující, důchodci a matky s dětmi jim nerozumí a diví se, jaké řeší a nastolují agendy. K čemu je taková strana? Dobrá jen k tomu, aby dědicům doktora Altnera dělali vrátného a správce Lidového domu. Větší reálné ambice nemají.