Organizátora bombových útoků policie odstřelila jako prašivého psa

TUNIS | Podezřelý organizátor posledních koordinovaných sebevražedných bombových útoků v tuniské metropoli Tunis byl odstřelen jako prašivý pes při přestřelce s policií, která se odehrála v noci na středu nedaleko hlavního města. O likvidaci lidské mu-slimácké zrůdy informovala agentura AFP s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Policejní síly nasazeny v místě teroristického útoku | repro: ouest-france.fr (AFP – Fethi Belaid)

Během přestřelky na dělnickém předměstí Intilaká byl zabit i jeden policista. „Terorista Ajman Smírí má na svědomí dva sebevražedné bombové útoky ze čtvrtka a vyšetřovatelé dokázali, že byl organizátorem celé operace,“ uvedla mluvčí resortu vnitra s tím, že šlo o velmi aktivního a nebezpečného vůdce tamní buňky Islámského státu.

Útoky byly spáchány 27. června. První sebevražedný útočník se krátce před 11:00 místního času (12:00 SELČ) odpálil v blízkosti motorizované policejní hlídky na rušné Třídě Charlese de Gaulla v centru Tunisu, ve vzdálenosti přibližně 100 metrů od budovy francouzského velvyslanectví.

Při tomto útoku jeden policista přišel o život a další utrpěl zranění. Zraněno bylo i sedm civilistů. Přibližně ve stejnou dobu se druhý atentátník vyhodil do vzduchu před budovou velitelství protiteroristické brigády v okrajové části tuniské metropole. V tomto případě oběti hlášeny nebyly.

Vepř šoustá Mohameda | foto: freedomdaily.com