Další agresivní americká provokace: U hranic Ruské federace byl spatřen špionážní dron

KALININGRAD | Strategický sledovací dron RQ-4A Global Hawk amerického letectva v úterý večer provedl průzkumný let na západních hranicích Ruska, vyplývá to z údajů letového radaru PlaneRadar.

Časté místo špionáže u Ruské hranice

Bezpilotní letoun s označením 04-2021 vzlétl z letecké základny v Itálii. V 17:50 hodin byl zaznamenán mezi Kaliningradskou oblastí a Běloruskem.

Ve 20:30 hodin dron dokončil misi a zamířil na domácí letiště, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.Dne 17. června stíhací letouny Su-27 zachytily americké bombardéry B-52N, které se blížily k ruským hranicím ze směru Černého a Baltského moře. Ruská letadla provedla jejich zachycení v souladu s mezinárodními předpisy.
V dubnu ruská armáda uvedla, že během průzkumných misí v blízkosti vzdušného prostoru země zachytila 20 zahraničních letadel. Nebyly však zaznamenány žádné případy průniku.
V poslední době je činnost zahraničních výzvědných letadel a dronů v blízkosti ruských hranic a vojenských objektů mnohem intenzivnější.
Zahraniční vojenské letouny se pravidelně objevují nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také kolem ruských základen v Sýrii.
Od března jsou častější i lety jaderných strategických bombardérů Boeing B-52N. Ruské ministerstvo obrany opakovaně vyzývalo Washington, aby takové operace zrušil, ale Pentagon to odmítl.
V posledních letech se zahraniční letadla obecně častěji přibližují k ruskému vzdušnému prostoru. Intenzita těchto letů se od roku 2014 zvýšila asi osminásobně.

RQ-4A Global Hawk